Pracownia komputerowa

szkolna pracownia komputerowa

Szkolna pracownia komputerowa dla twojej szkoły

Dobrze funkcjonująca szkolna pracownia komputerowa to bardzo ważny element każdej szkoły, niezależnie od wieku jej uczniów. Coraz rzadziej stosuje się tradycyjne rozwiązania jakim są komputery stacjonarne na rzecz nowocześniejszych rozwiań jakimi są komputery Mini PC.

W odróżnieniu od terminali komputerowych, są to pełnowartościowe komputery, których parametry można modyfikować w zależności od potrzeb szkoły.

Intel NUC – nowy wymiar komputera

Dzięki naszej wieloletniej współpracy z firmą Intel, możemy wyposażać szkoły w najnowsze rozwiązania typu Mini PC w najkorzystniejszych cenach.

Dużą zaletą tego rozwiązania jest możliwość jego montażu z tyłu monitora, podobnie jak przy rozwiązaniach terminalowych. Różni je jednakże to, iż wybierając rozwiązania Intel NUC uzyskujemy pełną funkcjonalność każdego stanowiska komputerowego, które może tworzyć odrębną jednostkę jak i składać się na całość w pełni zarządzalnej szkolnej pracowni komputerowej.

.szkolna pracownia komputerowa Intel NUC

Wybór takiego rozwiązania pozwala szkole na oszczędność w rachunkach za energię elektryczną oraz na pozbycie się z klas głośnych komputerów stacjonarnych, które zajmują dużo miejsca i dziesiątki metrów okablowania.

Zarządzanie pracownią komputerową

Wszystkie pracownie komputerowe dostarczamy wraz z oprogramowaniem NetSupport School. Dzięki niemu, nauczyciel dostaję możliwość zarządzania całą pracownią, kontroli pracy uczniów oraz wchodzenia z nimi w interakcje podczas prowadzonych zajęć

Opieka powdrożeniowa – Szkolny monitoring sieci

Każda szkolna pracownia komputerowa, podobnie jak cała szkolna infrastruktura IT, wymaga stałej opieki, aby zapewnić jej sprawne i nieprzerwane funkcjonowanie. Właśnie dlatego Szkoła w Chmurze oferuje każdej placówce edukacyjnej włączenie jej do systemu monitoringu sieciowego, który pozwala na ciągłą kontrolę stanu szkolnej sieci oraz urządzeń sieciowych wchodzących w jej skład.
Decydując się na szkolny monitoring sieci szkoła otrzymuje pełny dostęp do raportów biężacego stanu sieci, raportu błędów oraz wykazu trwających prac technicznych.

Podgląd przykładowego monitoringu szkolnej sieci

Szkolny monitoring sieci to:

• Opieka nad infrastrukturą sieciowo-serwerową szkoły
    • Kontrola stanu szkolnej sieci
    • Monitoring stanu urządzeń sieciowych
    • Błyskawiczny czas reakcji w przypadku awarii

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania więcej informacji!