Sieć WiFi w szkole

dymki dialog z WiFi 2 (small)

Nie stosuj urządzeń domowych w szkole – w którym domu jest kilkuset użytkowników?

Tworząc sieć WiFi w szkole musisz dobrze nią zarządzać. Internet na potrzeby prowadzenia lekcji jest ważniejszy niż dostęp do Facebook ’a na przerwie.

Dlatego też każda wykonana przez nas sieć bezprzewodowa jest odpowiednio zaprojektowana i wykorzystuje zaawansowane technologie, takie jak: VLAN, QoS, PoE oraz wiele innych. Ich zadaniem jest zapewnienie właściwego bezpieczeństwa, stabilności oraz wydajności w wymagającym szkolnym środowisku.

AP _ meru z przykładem sieci 2

Projektowaliśmy i wykonaliśmy sieci bezprzewodowe w 105 szkołach biorących udział w projekcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska”. Przeprowadziliśmy instalację sieci bezprzewodowych oraz zbudowaliśmy serwerownie szkolne dla 226 szkół podstawowych
w projekcie „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”.

Etapy realizacji sieci bezprzewodowej:

» uzgodnienie z Klientem wymaganych parametrów sieci bezprzewodowej (m.in. zasięg, liczba użytkowników)
» przygotowanie podkładów budowlanych budynku w formie elektronicznej (AutoCAD)
» wykonanie pomiarów tłumienności ścian budynku
» zaprojektowanie sieci bezprzewodowej w aplikacji Ekahau z wykorzystaniem ustalonych parametrów i wyników pomiarów
» stworzenie projektu instalacji okablowania strukturalnego na potrzeby montażu urządzeń aktywnych sieci bezprzewodowej (przełącznik, kontroler WiFi, punkty dostępowe, …)
» realizacja instalacji sieci bezprzewodowej na podstawie wykonanego projektu
» dostarczenie dokumentacji powykonawczej

Wdrożenia sieci WLAN realizujemy z wykorzystaniem technologii Fortinet

 

Czy wiesz, że…

W szkole są grupy użytkowników, które powinny mieć różne uprawnienia (nauczyciele, uczniowie, goście). Szkoła to miejsce w szczególny sposób narażone na ataki przez sieć bezprzewodową.

Dostęp do Internetu w szkole powinien być priorytetyzowany. W pierwszej kolejności należy zapewnić dostęp na zajęciach dydaktycznych i dla administracji, a dopiero w następnej kolejności uczniom i gościom.

Coraz więcej urządzeń nie ma gniazda do połączenia kablowego (ultrabooki, tablety, smartfony). Nie wystarczy więc dobrze poprowadzone okablowanie strukturalne do każdego pomieszczenia, gdyż nie wyeliminuje to potrzeby budowy sieci bezprzewodowej.

Fortinet to bardzo często stosowana technologia przy budowie sieci WiFi w szkole.

 

Zadzwoń – po więcej informacji!