nauczanie zdalne

Nauczanie zdalne

Przez najbliższy czas praca z uczniami w szkołach i na uczelniach nie będzie możliwa. To dobry moment, aby zapoznać się z narzędziami umożliwiającymi przeprowadzanie lekcji on-line oraz współpracę uczniów z nauczycielami.
Nauczanie zdalne to przyszłość edukacji, z której możemy
korzystać już dzisiaj
za pomocą wielu darmowych narzędzi.

Nauczanie zdalne - Spis najlepszych darmowych narzędzi

 

Microsoft Office 365 dla Edukacji

Zdecydowanie najbardziej rozbudowane narzędzie do współpracy między uczniami oraz nauczycielami. Jest to darmowa wersja Office 365, która pozwala całej szkole na korzystanie w wersji on-line z szeregu narzędzi jak np. aplikacja Teams, umożliwiająca komunikację grupową, współdzielenie plików, ocenę pracy uczniów przez czy udostępnianie ekranu nauczyciela wszystkim uczniom. 

nauczanie zdalne office 365 dla edukacji

Darmowy Office 365 to również pakiet Office w wersji on-line, poczta dla każdego ucznia i nauczyciela, możliwość współdzielenia plików w aplikacji SharePoint i wiele innych. 

Pełny opis funkcjonalności tego narzędzia oraz informacje jak je wdrożyć w szkole znajdziesz tutaj.

Class Dojo 

lekcje on-line class dojoKolejne darmowe narzędzie, które pozwala na nauczanie zdalne poprzez współpracę uczniów z nauczycielami.
Umożliwia ona nauczycielom udostępnianie zasobów oraz wysyłanie wiadomości uczniom oraz rodzicom.

Aplikacja działa zarówno na urządzeniach działających na systemie Android, iOS oraz każdym komputerze. Aplikacja działa w języku polskim.

 

Google Classrom

lekcje z google

Google Classroom to intuicyjne narzędzie, dzięki któremu możemy prowadzić lekcje, m.in w formie telekonferencji. Aplikacja pozwala również na tworzenie wirtualnych klas, zadawania oraz oceniania prac domowych przez nauczycieli. 

Kahoot

 

nauczanie zdalne kahootZnana aplikacja do tworzenia multimedialnych lekcji na czas epidemii udostępniła swoje zasoby za darmo. Zobacz jak łatwo można przygotować ciekawy Quiz dla Twoich uczniów.

 

 

Nauczanie zdalne - zasoby internetowe

Istnieje również wiele przydatnych stron, z których zasobów mogą korzystać zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Przedstawiamy listę wybranych stron:

specjalni.pl

cyfrowydialog.pl

epodreczniki.pl

genial.ly

pistacja.tv

lektury.gov.pl

Jeśli uważasz, że na naszej liście brakuje jakiegoś darmowego narzędzia, z którego korzystasz na co dzień w pracy z uczniami, strony internetowej z ciekawymi zasobami bądź masz pytania odnośnie możliwości wdrożenia Office 365 w Twojej szkole 

baner kontakt