Office 365 dla edukacji

Od kilku lat firma Microsoft w swojej ofercie posiada darmowy Office 365 dla edukacji.
Licencja ta pozwala na korzystanie m.in. z programów Word, Excel, Power Point czy OneNote.

Pakiet Office 365 A1 dla instytucji edukacyjnych to zupełnie nowe możliwości zarządzania placówką oświatową oraz komunikacji i pracy grupowej dla jej nauczycieli, oraz uczniów!

Microsoft Office 365 dla edukacji – korzyści

Wdrożenie usługi office 365 dla edukacji od firmy Microsoft w Twojej szkole pozwoli jej na korzystanie z pełnego wachlarza możliwości oprogramowania Office w wersji on-line oraz przyniesie szkole szereg korzyści:

• Osiąganie przez uczniów lepszych wyników w nauce poprzez możliwość korzystania z różnych form i sposobów uczenia się.
  • Współpraca bez granic, która umożliwia udostępnianie zasobów i wspólną pracę na internetowym portalu SharePoint stworzonym do pracy grupowej.
  • Przestrzeń dyskową w chmurze o pojemności 1 TB na użytkownika w usłudze OneDrive.
  • Nauczyciele i uczniowie, a także personel administracyjny zyskują dostęp do poczty e-mail, swoich oraz grupowych dokumentów i kalendarzy, aplikacji Office Webb Apps, spotkań online i wideo, a także funkcji udostępniania materiałów.

Sprawdź, jak na wdrożeniu Office 365 dla edukacji skorzystali uczniowie i nauczyciele 5 rzeszowskich szkół!

Aby wykorzystać w pełni bezpłatny pakiet Office 365 dla edukacji należy go poprawnie wdrożyć i wyszkolić kadrę nauczycielską oraz pracowników administracyjnych.

Dlatego przygotowaliśmy dla Państwa kompleksową ofertę:

Wdrożenie Office 365 w placówce edukacyjnej

Usługa ta obejmuje:

• założenie domeny szkoły ( wraz z konfiguracją IT)
  • zamówienie licencji u dystrybutora
  • utworzenie kont wszystkim pracownikom szkoły
  • utworzenie kont wszystkim uczniom w szkole
  • założenie konta administratora

Prowadzimy też szkolenia modułowe dla dyrektorów, nauczycieli oraz pracowników administracyjnych.

baner kontakt

MODUŁY SZKOLEŃ OFFICE 365

MODUŁ INTRO

Ogólne wprowadzenie i przedstawienie najczęściej wykorzystywanych funkcjonalności Office 365 w jednostkach edukacyjnych.
Zachęcenie do aktywnego wykorzystywania oprogramowania w szkole poprzez pokazanie efektów pracy z Office zarówno w administracji szkoły, jak i w pracy z uczniem.

Czas trwania 2x90 minut

MODUŁ ADMINISTRACJA SZKOLNA

Moduł ten dzielimy na 2 mniejsze moduły, w zależności od poziomu zaawansowania uczestników.

Przed rozpoczęciem I modułu szkolenia, konieczne jest prekonfigurowanie szkolnej poczty, założenie domeny szkoły oraz założenie kont wszystkim pracownikom i uczniom z jednej klasy.
Usługa ta jest doliczona do ceny pierwszego modułu.

Moduł ten zawiera m.in. przedstawienie funkcjonalności SharePoint, poczty elektronicznej Outlook oraz witryny szkolnego sekretariatu.

Każdy moduł 2x90 minut.

MODUŁ NAUCZYCIEL I PRACA Z UCZNIEM

Podczas tego modułu uczestniczy zapoznają się z możliwościami wykorzystania w pracy z uczniem takich narzędzi jak:

Moduł podstawowy - OneNote, Forms, Sway, One Drive

Moduł zaawansowany – praca z uczniem w SharePoint

Każdy moduł 2 x 90 minut

MODUŁ DLA ADMINISTRATORA OFFICE 365

Podczas tego modułu przyszły szkolny administrator zdobędzie wiedzę m.in. jak zakładać nowe konta czy też jak przydzielać uprawnienia wewnątrz szkolnego systemu.

Każdy moduł 2 x 90 minut

Office 365 ProPlus dla edukacji

Jakie instytucje mogą korzystać z umowy OVS-ES?

• Szkoły podstawowe i szkoły ponadgimnazjalne - zarówno publiczne oraz prywatne
  • Kuratoria oświaty, ośrodki doskonalenia nauczycieli, wydziały edukacji w jednostkach samorządu terytorialnego wraz z podległymi szkołami
  • Uczelnie wyższe - prywatne i publiczne

Zalety Office 365 ProPlus

• Bezpłatny pakiet Office 365 ProPlus dla wszystkich uczniów, do wykorzystania na prywatnych urządzeniach
  • Najnowsza wersja oprogramowania na cały czas trwania umowy
  • Standaryzacja oprogramowania wewnątrz organizacji
  • Podniesienie renomy szkoły oraz gminy
  • Prosty system licencjonowani

Warunki umowy OVS-ES

Umowa umożliwia uzyskanie licencji na produkty firmy Microsoft dla całej instytucji edukacyjnej na zasadzie subskrypcji.

Aby skorzystać z umowy OVS-ES należy kupić co najmniej jeden z produktów:

• Office Professional Plus dla wszystkich pracowników pełnoetatowych
  • Office 365 ProPlus dla wszystkich pracowników