Pracownia komputerowa

Szkolna pracownia komputerowa

Dobrze funkcjonująca szkolna pracownia komputerowa to bardzo ważny element każdej szkoły, niezależnie od wieku jej uczniów.
Coraz rzadziej, stosuje się tradycyjne rozwiązania jakim są komputery stacjonarne na rzecz nowocześniejszych rozwiań jakimi są komputery Mini PC.

Szkolna pracownia komputerowa Mini PC

Co to jest Mini PC?

W odróżnieniu od terminali komputerowych, są to pełnowartościowe komputery, których parametry można modyfikować w zależności od potrzeb szkoły.
Najprościej można je opisać jako zminiaturyzowane komputery stacjonarne. Produkowane są przez wielu producentów, w wariantach o różnych parametrach technicznych oraz fizycznych.

Do wielu zalet tego rozwiązania należą m.in.:

• Łatwość konfiguracji – w zależności od potrzeb szkoły, możemy niemal dowolnie zmieniać parametry danego urządzenia – zwiększyć pamięć RAM, wielkość dysku wewnętrznego czy rodzaj procesora.
  • Energooszczędność – komputer Mini PC charakteryzuje się dużo mniejszym zużyciem prądu niż tradycyjne PC.
  • Niewielki rozmiar – Oferowane przez nas Intel NUC występują zazwyczaj w rozmiarach 5 cm x 12 cm x 11 cm.
  • Lepsze warunki pracy – dzięki niewielkim rozmiarom komputery mini PC wytwarzają dużo mniej hałasu i ciepła, niż przeciętny komputer.

baner kontakt

Szkolna pracownia komputerowa – Oferta

Intel NUC

Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań typu Mini PC na rynku.
Do jego zalet należy wysoka wydajność oraz możliwość dostosowania parametrów urządzenia do potrzeb użytkowników i budżetu szkoły.intel nuc

Każdy Intel NUC wyposażony jest w moduł WiFi oraz kontroler LAN, co pozwala im korzystać z sieci zarówno przewodowych jak i bezprzewodowych. Wystarczy podpiąć klawiaturę, myszkę oraz podłączyć urządzenie do dowolnego monitora.

Wszystkie dostarczane przez nas urządzenia posiadają zainstalowany Windows 10 dla edukacji!

Lenovo Tiny

Rozwiązanie naszego wieloletniego partnera technicznego, firmy Lenovo jest doskonałym rozwiązaniem na budowę szkolnej pracowni komputerowej, szczególnie dla uczniów klas 5-8, liceum oraz szkół technicznych.

Lenovo tiny

Komputery z serii Tiny są większe (ok. 18 cm x 34 x 18 cm)  od rozwiań Intel NUC, jednocześnie zachowują kompaktową formę komputera Mini PC.
Ich rozmiar daje więcej możliwości konfiguracyjnych oraz montaż lepszych podzespołów w porównaniu do rozwiązania NUC.

W zestawie z monitorem Lenovo, tworzą kompaktowe i estetyczne zestawy.

Zarządzanie pracownią komputerową

Wszystkie pracownie komputerowe dostarczamy wraz z oprogramowaniem NetSupport School. Dzięki niemu, nauczyciel dostaję możliwość zarządzania całą pracownią, kontroli pracy uczniów oraz wchodzenia z nimi w interakcje podczas prowadzonych zajęć

baner kontakt