Modernizacja szkolnej infrastruktury IT

Modernizacja szkolnej infrastruktury IT - dlaczego jest tak ważna?

Na nic szkole wybór najlepszego dziennika elektronicznego, jeżeli nie zagwarantujemy do niego stałego dostępu. Podobnie szybkie łącze internetowe nie spełni swojej roli bez sieci bezprzewodowej, która działa na terenie całej szkoły czy nowoczesna pracownia komputerowa jeśli jest źle podłączona do sieci dostępowej. Dlatego tak ważna jest modernizacja szkolnej infrastruktury IT. Szczególnie w okresie podłączania się szkół do projektu OSE.

Nasze doświadczenie gwarancją dobrze funkcjonującej szkolnej infrastruktury IT

Jako firma ADVISOR, przez ponad 20 lat współpracy ze szkołami na terenie całego kraju przeprowadziliśmy ponad 1000 modernizacji i wdrożeń szkolnych infrastruktur IT! 

Dbamy o to aby wszystkie elementy infrastruktury IT były ze sobą dobrze zintegrowane, zapewniając kompletne i stabilne środowisko pracy nowoczesnej szkoły.

Postaw na profesjonalny projekt rozwiązań modernizacji infrastruktury IT.

modernizacja sieci IT - przykład
Fragment przykładowego projektu

Projekt modernizacji sieci to nie tylko dokument, dzięki któremu dowiesz się o bieżącym stanie infrastruktury IT twojej szkoły. To przede wszystkim zbiór zaleceń, dążących do utworzenia infrastruktury IT na miarę XXI wieku. 

Każdorazowo dzielimy zalecane pracę na etapy, mając na uwadze przede wszystkim budżet szkoły. 

Dzięki uzyskanej od nas kalkulacji będziesz w stanie dokonać modernizacji tych elementów infrastruktury, które wymagają tego najbardziej oraz dokładnie zaplanować budżet i działania najbliższe lata.

Modernizacja szkolnej infrastruktury IT to nie tylko sieć

Modernizacja powinna obejmować również okablowanie strukturalne. W tym celu wykonuje się pomiary poprawności działania kabli będących w szkole, dzięki temu wiadomo dokładnie i które z nich spełniają swoje funkcje prawidłowo, a gdzie należy zainstalować nowe.

Opieka powdrożeniowa - Szkolny monitoring sieci

Każda szkolna pracownia komputerowa, podobnie jak cała szkolna infrastruktura IT, wymaga stałej opieki, aby zapewnić jej sprawne i nieprzerwane funkcjonowanie. Właśnie dlatego Szkoła w Chmurze oferuje każdej placówce edukacyjnej włączenie jej do systemu monitoringu sieciowego, który pozwala na ciągłą kontrolę stanu szkolnej sieci oraz urządzeń sieciowych wchodzących w jej skład.

Podgląd przykładowego monitoringu szkolnej sieci 

Szkolny monitoring sieci to:

  • Opieka nad infrastrukturą sieciowo-serwerową szkoły
  • Kontrola stanu szkolnej sieci
  • Monitoring stanu urządzeń sieciowych
  • Błyskawiczny czas reakcji w przypadku awarii

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania więcej informacji!