Szkolna sieć WiFi

Szkolna sieć WiFi - podstawa dobrze funkcjonującej szkoły

Płynnie funkcjonująca szkolna sieć Wi-Fi, która pokrywa swoim zasięgiem strategiczne punkty w szkole to w dzisiejszych czasach podstawa każdej dobrze funkcjonującej szkoły.

Dlatego też każda wykonywana przez nas szkolna sieć WiFi jest odpowiednio zaprojektowana i wdrożona przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii, takich jak: VLAN, QoS, PoE i wiele innych.
Ich zadaniem jest zapewnienie właściwego bezpieczeństwa, stabilności oraz wydajności w wymagającym środowisku sieciowym jakim jest szkoła.

szkolna sieć Wi-Fi

Szkolna sieć WiFi – Etapy wdrożenia

  • Wizja lokalna - wykonanie pomiarów tłumienności ścian budynków szkoły, oględziny obiektu.
  • Projekt sieci - zaprojektowanie szkolnej sieci bezprzewodowej z wykorzystaniem oprogramowania Ekahau na podstawie wyników wcześniejszych pomiarów.
  • Projekt instalacji – projekt okablowania strukturalnego na potrzeby montażu urządzeń aktywnych sieci bezprzewodowej (punkty dostępowe, przełączniki).
  • Wdrożenie projektu - montaż i konfiguracja urządzeń sieciowych wraz z instalacją okablowania strukturalnego według projektu oraz.
  • Opieka powdrożeniowa - w ramach naszych usług oferujemy monitoring stanu szkolnej sieci w czasie rzeczywistym. Dzięki temu możemy zapobiegać zbliżającym się problemom technicznym lub błyskawicznie ustalić oraz usunąć ich przyczynę.

baner kontakt

 

Szkolna sieć WiFi – doświadczenie i realizowane projekty

Dotychczas zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy sieci bezprzewodowe w ponad 1300 szkół na terenie całego kraju. Przeprowadziliśmy instalację sieci bezprzewodowych oraz zbudowaliśmy serwerownie szkolne między innymi w takich projektach jak „eSzkoła – Moja Wielkopolska” , “Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” czy  “Opolska eSzkoła, szkołą ku przyszłości“.

Nasze doświadczenie oraz jakość pracy zostały docenione, dzięki czemu obecnie jesteśmy zaangażowani w realizację projektów sieciowych 600 szkół na terenie całego województwa Wielkopolskiego w ramach program Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020

Bezpieczeństwo szkolnej sieci bezprzewodowej

Istnieje kilka podstawowych reguł instalacji bezpiecznej sieci WiFi, które stosujemy we wszystkich szkołach!

  • Odpowiednia budowa sieci - Przy tworzeniu szkolnej sieci bezprzewodowej stosujemy separację sieci VLAN, co pozwala nam tworzyć osobne sieci Wifi wewnątrz szkoły, np. dla uczniów, chroniąc w ten sposób wrażliwe dane znajdujące się w głównej sieci szkoły.
  • Bezpieczne metody uwierzytelniania - W celi zwiększenia bezpieczeństwa szkolnej sieci, zawsze używamy różnorakich metod uwierzytelniania, np. 802.1X oraz protokołów szyfrowania sieci, np. WPA2.
  • Skuteczny system ochrony brzegu sieci – To newralgiczny punkt każdej sieci dostępowej. Jego zadaniem jest filtrowanie wszystkich treści, które wychodzą i przychodzą do twojej firmy poprzez firmową sieć dostępową.

baner kontakt