Szkolna sieć WiFi

dymki dialog z WiFi 2 (small)

Szkolna sieć WiFi – podstawa dobrze funkcjonującej szkoły

Płynnie funkcjonująca szkolna sieć Wi-Fi, która pokrywa swoim zasięgiem strategiczne punkty w szkole to w dzisiejszych czasach podstawa każdej dobrze funkcjonującej szkoły.

Dlatego też każda wykonywana przez nas szkolna sieć Wi-Fi jest odpowiednio zaprojektowana przy wykorzystaniu zaawansowanych technologii, takich jak: VLAN, QoS, PoE i wiele innych. Ich zadaniem jest zapewnienie właściwego bezpieczeństwa, stabilności oraz wydajności w wymagającym szkolnym środowisku.

szkolna sieć Wi-Fi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolna sieć WiFi – doświadczenie i realizowane projekty

Dotychczas zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy sieci bezprzewodowe w ponad 1000 szkół na terenie całego kraju. Przeprowadziliśmy instalację sieci bezprzewodowych oraz zbudowaliśmy serwerownie szkolne między innymi w takich projektach jak „eSzkoła – Moja Wielkopolska” , “Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan” czy  “Opolska eSzkoła, szkołą ku przyszłości“.

Nasze doświadczenie oraz jakość pracy zostały docenione, dzięki czemu obecnie jesteśmy zaangażowani w realizację projektów sieciowych do 600 szkół na terenie całego województwa Wielkopolskiego w ramach program Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020

Szkolna sieć Wi-Fi – etapy realizacji sieci bezprzewodowej

  • uzgodnienie z Klientem wymaganych parametrów sieci bezprzewodowej (m.in. zasięg, liczba użytkowników)
  • przygotowanie podkładów budowlanych budynku w formie elektronicznej (AutoCAD) oraz
    wykonanie pomiarów tłumienności ścian budynku
  • zaprojektowanie sieci bezprzewodowej w aplikacji Ekahau z wykorzystaniem ustalonych parametrów i wyników pomiarów
  • stworzenie projektu instalacji okablowania strukturalnego na potrzeby montażu urządzeń aktywnych sieci bezprzewodowej (przełącznik, kontroler WiFi, punkty dostępowe, …)
  • realizacja instalacji sieci bezprzewodowej na podstawie wykonanego projektu
  • dostarczenie dokumentacji po wykonawczej

 

Skontaktuj się z nami w celu uzyskania więcej informacji!