Szkolny Monitoring Wizyjny

Szkolny Monitoring – Gwarancja bezpieczeństwa uczniów

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie szkołę, która nie posiadałaby szkolnego monitoringu wizyjnego. Powinien on stanowić podstawę systemu dbającego o bezpieczeństwo uczniów, umożliwiając administracji szkolnej podgląd na żywo oraz odtworzenie zapisu kamer.

Szkolny monitoring wizyjny powinien obejmować zdecydowaną większość terenu szkoły. W szczególności swoim zasięgiem powinien obejmować miejsca, w których uczniowie przebywają w trakcie przerw. Korytarze, świetlice czy szkolne jadalnie,to obowiązkowe punkty każdego szkolnego monitoringu. Nie można również zapomnieć o potrzebie monitorowania tego co dzieje bezpośrednio przed budynkiem szkoły, w okolicach drzwi wejściowych czy też na szkolnym placu zabaw.

Rozwiązania DAHUA – Kompleksowe rozwiązanie najwyższej jakości

Szkolny monitoring wizyjny

 

Naszą ofertę opieramy na sprawdzonych rozwiązaniach renomowanego producenta systemów monitoringu jakim jest DAHUA. Poza wieloletnim doświadczeniem oraz niezawodnością oferowanych rozwiązań, producent gwarantuje również 3 letnią gwarancję na całość rozwiązania, z możliwością przedłużenia jej na okres 5 lat.

Gwarancja obejmuje całość sprzętu dostarczanego monitoringu- zarówno same kamery jak i rejestratory, przełączniki oraz dyski czy stacje robocze, które wchodzą w jego skład.

Szkolny monitoring wizyjny – Rozwiązania dla Twojej szkoły

Istnieje kilka wariantów modernizacji bądź też zakupu nowego szkolnego monitoringu wizyjnego.

1.Modernizacja z wykorzystaniem technologii HDCVI

Wariant ten zakłada wykorzystanie istniejącej infrastruktury okablowania koncentrycznego oraz wymianę urządzeń na rozwiązania technologii HDCVI, która umożliwia instalacje kamer o rozdzielczości do 8Mpix! Jest to najtańsze rozwiązanie, które pozwoli na wyposażenie twojej szkoły w nowoczesny i niezawodny sprzęt

2. Modernizacja z wykorzystaniem technologii IP

Drugi, nieco droższy wariant, zakłada użycie kamer technologii IP. Umożliwia ona szybszą transmisję bardzo wysokiej jakości zarówno obrazu jak i dźwięku. Dzięki odpowiednim konwerterom istnieje możliwość oparcia całego systemu o istniejącą już infrastrukturę okablowania koncentrycznego. 

3. Budowa nowego systemu szkolnego monitoringu wizyjnego

Wariant ten zakłada budowę nowego systemu monitoringu opartego o skrętkę oraz kamery IP, które nie wymagają dużej ilości okablowania, jakie jest niezbędne w przypadku instalacji sieci analogowych opartych o kabel koncentryczny. Dodatkową przewagą skrętki jest możliwość jeszcze większej redukcji okablowania przy zastosowaniu standardu zasilania PoE (Power over Ethernet), w ten sposób kabel UTP dostarcza zasilanie do urządzenia eliminując okablowanie zasilania

 

Skontaktuj się z nami w celu wyceny Twojego szkolnego monitoringu!

Każdorazowo przygotowujemy indywidualną wycenę dostawy oraz montażu całego systemu z uwzględnieniem potrzeb i budżetu szkoły!